RN731JTTD3161F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3161F25
Description
RES 3.16K OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.16kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
RN73
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3161F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3161F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.16kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C