RN731JTTD3161F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3161F100
Description
RES 3.16K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
3.16kOhm
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3161F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3161F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.16kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C