RN731JTTD3161F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3161F10
Description
RES 3.16K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.16kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3161F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3161F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.16kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C