RN731JTTD3161D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3161D100
Description
RES 3.16K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
yes
Pbfree Code :
yes
Resistance :
3.16kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3161D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3161D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.16kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C