RN731JTTD3161B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3161B50
Description
RES 3.16K OHM 0.1% 1/16W 0603
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.16kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Surface Mount
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W