RN731JTTD3160F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3160F50
Description
RES 316 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Resistance :
316Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3160F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3160F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C