RN731JTTD3160F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3160F25
Description
RES 316 OHM 1% 1/16W 0603
2
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Resistance :
316Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3160F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3160F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C