RN731JTTD3160F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3160F100
Description
RES 316 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
316Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3160F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3160F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C