RN731JTTD3160F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3160F10
Description
RES 316 OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
316Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3160F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3160F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C