RN731JTTD3160D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3160D25
Description
RES 316 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
316Ohm
Datasheets
RN731JTTD3160D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3160D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C