RN731JTTD3160D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3160D100
Description
RES 316 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
316Ohm