RN731JTTD3160C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3160C25
Description
RES 316 OHM 0.25% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
316Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W