RN731JTTD3160B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3160B50
Description
RES 316 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
316Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD3160B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3160B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C