RN731JTTD3123F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3123F50
Description
RES 312K OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Resistance :
312kOhm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3123F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3123F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 312kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C