RN731JTTD3123F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3123F25
Description
RES 312K OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
312kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3123F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3123F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 312kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C