RN731JTTD3123D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3123D25
Description
RES 312K OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
312kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3123D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3123D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 312kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C