RN731JTTD3122F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3122F50
Description
RES 31.2K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
31.2kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W