RN731JTTD3122F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3122F25
Description
RES 31.2K OHM 1% 1/16W 0603
Stock
541
In Stock :
541
e3
Case Code (Imperial) :
0603
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Factory Lead Time :
6 Weeks
WRAPAROUND
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
31.2kOhm
Power Rating :
63mW
EAR99
Case Code (Metric) :
1608
Datasheets
RN731JTTD3122F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3122F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C