RN731JTTD3122F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3122F10
Description
RES 31.2K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
31.2kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W