RN731JTTD3122D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3122D50
Description
RES 31.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
31.2kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm