RN731JTTD3122D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3122D25
Description
RES 31.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
31.2kOhm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3122D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3122D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C