RN731JTTD3122C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3122C10
Description
RES 31.2K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
31.2kOhm
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3122C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3122C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C