RN731JTTD3121F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3121F50
Description
RES 3.12K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
3.12kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%