RN731JTTD3121F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3121F25
Description
RES 3.12K OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
WRAPAROUND
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.12kOhm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3121F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3121F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C