RN731JTTD3121F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3121F100
Description
RES 3.12K OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.12kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
EAR99
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RN731JTTD3121F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3121F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C