RN731JTTD3121F10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3121F10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.12K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
3.12kOhm
Series :
RN73
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3121F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3121F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C