RN731JTTD3121D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3121D50
Description
RES 3.12K OHM 0.5% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Resistance :
3.12kOhm