RN731JTTD3121D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3121D25
Description
RES 3.12K OHM 0.5% 1/16W 0603
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Resistance :
3.12kOhm
RN73
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W