RN731JTTD3121D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3121D100
Description
RES 3.12K OHM 0.5% 1/16W 0603
Surface Mount
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.12kOhm
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD3121D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3121D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C