RN731JTTD3121B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3121B50
Description
RES 3.12K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
3.12kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C