RN731JTTD3120F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3120F25
Description
RES 312 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
312Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3120F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3120F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 312Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C