RN731JTTD3120F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3120F100
Description
RES 312 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
312Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
yes
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3120F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3120F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 312Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C