RN731JTTD3120D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3120D25
Description
RES 312 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
312Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3120D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3120D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 312Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C