RN731JTTD30R9F50
Mfr.Part #
RN731JTTD30R9F50
Description
RES 30.9 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Resistance :
30.9Ohm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD30R9F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R9F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C