RN731JTTD30R9F25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R9F25
Description
RES 30.9 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
RN73
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
30.9Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Datasheets
RN731JTTD30R9F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R9F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C