RN731JTTD30R9F100
Mfr.Part #
RN731JTTD30R9F100
Description
RES 30.9 OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Resistance :
30.9Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
yes
Datasheets
RN731JTTD30R9F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R9F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C