RN731JTTD30R9D25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R9D25
Description
RES 30.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
2
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
30.9Ohm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD30R9D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R9D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C