RN731JTTD30R9D100
Mfr.Part #
RN731JTTD30R9D100
Description
RES 30.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
30.9Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD30R9D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R9D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C