RN731JTTD30R9B25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R9B25
Description
RES 30.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30.9Ohm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
2
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD30R9B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R9B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C