RN731JTTD30R5F50
Mfr.Part #
RN731JTTD30R5F50
Description
RES 30.5 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
30.5Ohm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD30R5F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R5F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C