RN731JTTD30R5F25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R5F25
Description
RES 30.5 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
30.5Ohm
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
e3
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD30R5F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R5F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C