RN731JTTD30R5D100
Mfr.Part #
RN731JTTD30R5D100
Description
RES 30.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
30.5Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD30R5D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R5D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C