RN731JTTD30R5C25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R5C25
Description
RES 30.5 OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
30.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C