RN731JTTD30R5B50
Mfr.Part #
RN731JTTD30R5B50
Description
RES 30.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
30.5Ohm
yes
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD30R5B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R5B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C