RN731JTTD30R5B25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R5B25
Description
RES 30.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
30.5Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
e3
Weight :
2.012816mg
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD30R5B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R5B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C