RN731JTTD30R1F50
Mfr.Part #
RN731JTTD30R1F50
Description
RES 30.1 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
2
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
30.1Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD30R1F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R1F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C