RN731JTTD30R1F25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R1F25
Description
RES 30.1 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
30.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD30R1F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R1F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C