RN731JTTD30R1F100
Mfr.Part #
RN731JTTD30R1F100
Description
RES 30.1 OHM 1% 1/16W 0603
e3
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Resistance :
30.1Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD30R1F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R1F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C