RN731JTTD30R1D100
Mfr.Part #
RN731JTTD30R1D100
Description
RES 30.1 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
30.1Ohm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD30R1D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R1D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C