RN731JTTD30R1C25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R1C25
Description
RES 30.1 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
30.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%